18. decembra 2018

Nízkoenergetický dom

Novodobé trendy v smerovaní spoločnosti sú spojené s neustále rastúcimi nákladmi na energiu. Ustrážiť si jej rozumnú spotrebu je prioritou mnohých obyvateľov nielen rodinných domov. Potreba šetrenia energie naberá neustále na vážnosti a s jej rastúcou spotrebou sa dostávajú čoraz častejši do povedomia energeticky úsporné stavby.

Väčšinu spotrebovanej energie v dome predstavuje energia na vykurovanie (cca 80% pri súčasných novostavbách). Aj z tohto dôvodu pribúda stavebníkov, ktorí sa rozhodujú pre výstavbu nizkoenergetických domov. Takouto investíciou sa dostávajú na približne polovičnú spotrebu energie v porovnaní so súčasnými novostavbami a v porovnaní so staršou výstavbou na tretinovú alebo aj nižsiu spotrebu.

Investíciou do našich nízkoenergetických domov získate nielen výrazne nižšiu spotrebu energie voči súčasnej výstavbe, ale tiež zdravé vnútorné prostredie vďaka certifikovaným a ekologickým materiálom pri zabezpečení čerstvého vzduchu z riadeného vetrania. Navštívte náš nízkoenergetický dom osobne.

Čo je nízkoenergetický dom?